Dlaczego opony całoroczne zapewniają doskonałą przyczepność

opony całoroczne

Opony całoroczne zapewniają doskonałą przyczepność, ponieważ mają wzór bieżnika, który zapewnia doskonałą przyczepność i przyczepność na śniegu i lodzie, a ponadto mają doskonałą przyczepność na wielu innych nawierzchniach drogowych. Dzięki temu są idealne nawet na błotniste, kamieniste drogi, a także śnieg i lód. Na oponach całorocznych widnieje emblemat „Płatek Śniegu w Górach Trzech Szczytów”, taki sam jak na oponach zimowych i zimowych, możesz mieć pewność, że śnieg i lód nie będą problemem. Ten emblemat oznacza, że ​​spełnili kryteria wydajności na śniegu i lodzie. Ostatnie testy wykazały, że opony całoroczne radzą sobie równie dobrze jak opony zimowe na śniegu i lodzie i mają nad nimi przewagę, ponieważ mogą być używane przez cały rok. Opony całoroczne to połączenie opon zimowych i letnich. Dzięki temu mogą jeździć w klimacie od gorących lat po mroźne zimy.

Posiadanie opon całorocznych pozwala być przygotowanym bez względu na to, kiedy spadnie pierwszy śnieg. Ponadto nie będzie Cię obchodził moment, w którym należy założyć opony zimowe. Opony zimowe są dozwolone tylko w określonych terminach. Zwykle zaleca się zmianę opon na zimowe, gdy temperatura utrzymuje się poniżej 7 stopni Celsjusza. Dzięki specjalnej mieszance gumowej w oponach całorocznych, są one przystosowane do szerszego zakresu temperatur, ponieważ pozostają sztywne i elastyczne w zimne i gorące dni. Opony zimowe są wykonane tak, aby były elastyczne tylko w chłodne dni i nie tolerują upałów. Opony letnie różnią się od opon zimowych i całorocznych tym, że nie tolerują temperatur poniżej 7 stopni Celsjusza. Jest to również powód, dla którego nie są zalecane na obszarach o zimowej pogodzie.

Opony całoroczne, takie jak Norman Solstice, mogą zaoferować oponę samochodową, która poradzi sobie ze wszystkim, od zaśnieżonych dróg po gorący letni asfalt. Zapewniają również swobodę podróżowania po różnych nawierzchniach i warunkach pogodowych bez żadnych obaw. Innowacje, takie jak pazury śnieżne, podnośniki Groove, konstrukcja Silent Groove i wskaźnik bezpieczeństwa jazdy gwarantują najnowocześniejszą oponę. Niezależnie od tego, czy masz samochód osobowy, czy SUV, trakcja i przyczepność mają ogromne znaczenie. Oczywiście te opony są wyposażone w emblemat „Three Peak Mountain Snowflake” na ścianie bocznej, ten sam symbol, który można znaleźć na oponach zimowych i zimowych. Dzięki oponom całorocznym nie musisz rezygnować z bezpieczeństwa. Jeśli posiadasz SUV-a, masz tę zaletę, że napęd na 4 koła zapewnia lepszą przyczepność. Należy mieć świadomość, że SUV-y dają przewagę tylko podczas przyspieszania, a nie hamowania. Opony całoroczne to doskonały wybór dla SUV-ów, ponieważ opony te zapewniają wyjątkową przyczepność i trakcję, co jest niezbędne w przypadku większych pojazdów, takich jak SUV-y.

Dzięki elastyczności opon całorocznych nie ma potrzeby inwestowania w dedykowane opony zimowe. Opony całoroczne eliminują również konieczność zmiany opon zimowych na wiosnę i na zimowe zimą.

Więcej informacji na temat opon zimowych i całorocznych znajdziesz na: https://www.nokiantyres.pl/