Opony bez kolców zapewniają doskonałą przyczepność zimą

opony zimowe

Obecnie opony bez kolców zapewniają doskonałą przyczepność zimą. Dzięki innowacjom skupiającym się na zapewnieniu oponom bez kolców prawie takiej samej przyczepności i trakcji w porównaniu z oponami nawet z kolcami. Re odpowiedni w większości zimowych warunków. Wynika to z innowacji w produkcji opon, dzięki którym opony bez kolców zachowują się praktycznie tak samo jak opony z kolcami. Ponadto bardzo niewiele warunków wymaga opon z kolcami, takich jak bardzo ubity śnieg i lód. Kolce wbijają się w lód i ubity śnieg, co czyni je tak skutecznymi w takich zimowych warunkach.

Wprowadzono również wiele innowacji w produkcji opon bez kolców, co zmniejsza konieczność stosowania opon z kolcami. Mieszanka gumowa w oponach bez kolców i nowszy wzór bieżnika oraz inne unikalne technologie sprawiły, że opony bez kolców są najpopularniejszymi oponami zimowymi. Wszystkie opony zimowe, opony z kolcami i opony bez kolców posiadają emblemat „Trzy szczyty górskiego płatka śniegu” (3PMSF), który wskazuje, że opony spełniły wszystkie krytyczne kryteria osiągów na śniegu i lodzie oraz są oznaczone symbolem 3PMSF na ścianie bocznej.

Opony bez kolców Nokian Hakkapeliitta R3 mają wiele innowacji, dzięki czemu są to pierwszorzędne opony bez kolców, oferujące nordycką jakość przyczepności i trakcji nawet bez kolców. Pozwala to tym oponom na doskonałe prowadzenie i precyzję jazdy. Opony te wykorzystują specjalną mieszankę bieżnika, która została opracowana z myślą o oponach bez kolców. Koncepcja przyczepności „Arctic Sense Grip Concept” zapewnia oponom nieustanną przyczepność, ponieważ cząstki „Biobased Cryo crystal 3” zostały dodane do mieszanki gumowej. Dzięki dodaniu tej mieszanki przyczepność została poprawiona, ponieważ cząsteczki pomagają chwytać się nawierzchni jezdnej, poprawiając zarówno przyczepność, jak i trakcję. Cechy takie jak pazury śnieżne, które są wielopłaszczyznowymi wgłębieniami na klockach bieżnika i barku opony, pozwalają zwiększyć przyczepność na śniegu zarówno podczas przyspieszania, jak i hamowania. Opony te polecane są również do samochodów hybrydowych i elektrycznych, oferując zarówno niskie opory toczenia, jak i trwałość.

Dzięki nowszym innowacjom zapewniającym opony bez kolców, które działają porównywalnie do opon z kolcami, kierowca będzie mógł cieszyć się najwyższym komfortem jazdy i bezpieczeństwem. Dzięki oponom zimowym, z kolcami lub oponami bez kolców, będziesz dobrze przygotowany do radzenia sobie w najcięższych zimowych warunkach pogodowych. Niektóre z innych korzyści płynących z inwestowania w wysokiej jakości opony zimowe to lepsze hamowanie, przyczepność i bezpieczeństwo. Opony zimowe zatrzymują się znacznie szybciej niż opony letnie lub całoroczne. Ogólnie rzecz biorąc, opony zimowe są wykonane z unikalnych mieszanek gumowych, które wytrzymują temperatury znacznie poniżej zera, a ich unikalny wzór bieżnika jest przeznaczony do stosowania na lodzie, śniegu i błocie pośniegowym. Zanim zainwestujesz w opony bez kolców lub opony z kolcami, powinieneś zapoznać się z przepisami dotyczącymi ich użytkowania w stanie, w którym mieszkasz.

Aby uzyskać więcej informacji na temat opon z kolcami lub bez kolców, odwiedź stronę https://www.nokiantyres.pl/