Wybierz opony zimowe, które poprawiają bezpieczeństwo

opony zimowe

Opony, które masz w samochodzie, będą musiały zapewniać odpowiednie bezpieczeństwo podczas jazdy i pozwalać na optymalne osiągi samochodu. Niewłaściwy dobór opon może spowodować złe wrażenia z jazdy, a nawet niebezpieczne, jeśli masz opony niebezpieczne. Musisz upewnić się, że zarówno opony letnie, jak i zimowe są dobrej jakości. Opony należy wymienić, gdy głębokość bieżnika osiągnie 4 mm, ponieważ po osiągnięciu progu opony tracą wiele ze swoich kluczowych właściwości bezpieczeństwa.

Opony zimowe są dostępne zarówno jako opony z kolcami, jak i bez kolców. Obydwa są dobre na wszystkie zimowe warunki, w tym niskie temperatury, a także śnieg, lód i błoto pośniegowe. Opony zimowe są w rzeczywistości lepsze niż opony letnie w temperaturach poniżej zera, więc nie musisz czekać, aż nadejdzie śnieg lub lód, zanim zmienisz opony. Zmień opony, gdy tylko temperatura zbliża się do zera jako średnia temperatura. Pozwala to na większe bezpieczeństwo opon zimowych w niskich temperaturach, a wtedy będziesz gotowy na śnieg i lód, gdy nadejdzie. Jazda na oponach letnich po nadejściu zimowej pogody jest bardzo niebezpieczna, więc musisz być przygotowany i mieć założone opony zimowe, gdy nadejdzie pierwszy śnieg.

Wybór opon zależy od tego, gdzie mieszkasz i jeździsz. Jeśli mieszkasz na obszarach, które mają dużo oblodzonych dróg, preferujesz opony z kolcami, ponieważ metalowe kolce zapewniają lepszą przyczepność na lodzie i ubitym śniegu. Jeśli mieszkasz na obszarach, na których masz więcej zaśnieżonych dróg, obie opcje opon są dobre. Jeśli jednak często jeździsz do innych części lub Europy w sezonie zimowym, gdzie opony z kolcami nie są dozwolone, lepiej wybrać opony bez kolców, ponieważ są one dozwolone we wszystkich krajach.

Więcej informacji na temat opon zimowych można znaleźć na stronie: www.nokiantyres.pl