Opony z kolcami poprawiają przyczepność pojazdu na lodzie

Opony zimowe

Nie od dziś wiadomo, że opony z kolcami mają dobrą przyczepność i trakcję na lodzie. Nie będziemy nawet rozmawiać o oponach letnich, które nie będą miały przyczepności na lodzie. W okresie zimowym ważne jest, aby w samochodzie zamontować odpowiednie opony śniegowe i zimowe. Opony muszą być w dobrym stanie, z odpowiednią głębokością bieżnika. Wszystkie opony nie są takie same, a niektóre opony będą miały lepsze właściwości na śniegu, a inne na lodzie.

Opony zimowe są dostępne zarówno jako opcje z kolcami, jak i bez, obie opcje nie są dostępne wszędzie, ponieważ opony z kolcami są zakazane w niektórych stanach i prowincjach. Dlatego zanim kupisz nowe opony, będziesz musiał upewnić się, jakie opcje są dostępne w Twoim miejscu zamieszkania, a także w miejscach, w których zwykle jeździsz, planując jeździć. Nie chcesz skończyć z problemami, gdy jedziesz gdzieś, gdy masz opony z kolcami w swoim pojeździe, tylko po to, aby dowiedzieć się, że nie możesz tam jechać z tymi oponami. Może to być kosztowne, jeśli nie sprawdzisz zasad przed zakupem nowych opon.

Jeśli chodzi o lód, opony z kolcami będą miały najlepszą przyczepność na lodzie i na ubitym śniegu, który zwykle przypomina lód i często powoduje problemy na skrzyżowaniach, na których wiele samochodów się zatrzymuje. Jeśli uważasz, że opony bez kolców nie zapewniają wystarczającej przyczepności na oblodzonych nawierzchniach, wypróbuj zestaw opon z kolcami. Wszystkie opony z kolcami też nie są takie same, więc będą między nimi różnice. Istnieje wiele innowacji w kolcach i ich rozmieszczeniu w połączeniu z wzorem bieżnika i sposobem jego zaprojektowania.

Opony bez kolców będą opierać się tylko na bieżniku, aby zapewnić przyczepność na lodzie, ponieważ nie mają żadnych kolców. Najnowsze produkty bez kolców Nokian Tyres wykorzystują cząsteczki przyczepności, takie jak krikryształy, które mogą wgryzać się w lód i zapewniać przyczepność. Bieżnik zaprojektowano również z myślą o zapewnieniu przyczepności na lodzie. Doprowadzi to do dobrej przyczepności na lodzie.

Jeśli chodzi o luźny śnieg, nie potrzebujesz kolców, aby zapewnić przyczepność, a to właśnie rzeźba bieżnika zapewnia jej większość. Rzeźba bieżnika musi być tak zaprojektowana, aby zapewnić dobrą przyczepność na śniegu i odepchnąć śnieg i błoto pośniegowe między oponę a drogę, aby zapewnić dobrą przyczepność. Jest również zaprojektowany tak, aby zapobiec slushplaningowi. Więc jeśli twoje obecne opony nie zapewniają wystarczającej przyczepności na lodzie, być może będziesz potrzebować lepszych opon bez kolców, które mają lepszy wzór bieżnika i cząstki przyczepności, albo będziesz musiał zmienić na opony z kolcami.

Więcej informacji na temat opon z kolcami premium na oblodzone nawierzchnie można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/